Kriosauna

kriosauna(122)          Jako jedyni w mieście oferujemy swoim gościom nowoczesne zabiegi w kriosaunie. Krioterapia nie jest niczym nowym w medycynie. Jest to leczenie przy wykorzystaniu niskich temperatur. Podczas zabiegu pacjent znajduje się w komorze kriogenicznej, w której temperatura wynosi od -100odo -160oC. W wyniku reakcji organizmu na zimno zwężeniu ulegają naczynia krwionośne, wzrasta przemiana materii. Temperatura pozwalająca uzyskać optymalny efekt leczniczy to -140°C. Zabieg poprawia ukrwienie tkanek, co znacząco wpływa na poprawę stanu zdrowia.

        Seans w kriosaunie jest swoistym przeciwieństwem sauny fińskiej. W komorze następuje skurcz naczyń krwionośnych, a następnie zachodzi proces odwrotny: nasycona tlenem krew 4- krotnie szybciej przepływa przez naczynia krwionośne, docierając do każdej tkanki organizmu, dzięki czemu lepiej pracują wszystkie narządy. Wydajniej pracują nerki i rozluźniają się mięśnie. Zwiększa się wydzielanie testosteronu, obserwujemy wzmożenie popędu płciowego (libido) wśród kobiet i mężczyzn.

       Krioterapia jest stosowana z powodzeniem od wielu lat w różnego rodzaju schorzeniach reumatoidalnych, reumatyzmie, ostrych      i przewlekłych chorobach stawów, chorobach neurologicznych, zespołach bólowych kręgosłupa, leczeniu następstw wypadków                i odbudowywaniu odporności immunologicznej u osób łatwo zapadających na infekcje. Przyśpiesza regeneracje zmęczonych mięśni, zwiększa też ich siłę. Spowolnienie impulsów nerwowych oraz wzmożone wydzielanie kortyzolu i adrenaliny wspomaga pracę mózgu         i poprawia zdolność koncentracji. Zabieg ma korzystny wpływ na psychikę, następuje poprawa nastroju , znika uczucie depresji, znużenia i zmęczenia. Następuje zwiększone wydzielanie beta-endorfin co znacznie poprawia samopoczucie. Po przeprowadzonym seansie pojawia się uczucie rzeźkości i fizycznego odprężenia. Lekarze zalecają wizyty w kriosaunie jako środek pomagający w walce z depresją.

        Zabiegowi mogą poddać się również osoby zdrowe. Terapia służy nie tylko leczeniu, ale również profilaktyce. Krioterapia ma zbawienny wpływ na cerę, a także pomaga w walce z cellulitisem i otyłością. Zabieg uśmierza bóle menstruacyjne i można go stosować w czasie miesiączki.

           W kabinie przebywa się maksymalnie przez trzy minuty; w tak krótkim czasie nie może dojść do przemarznięcia organów wewnętrznych. Pobyt w komorze jest bezbolesny. Pacjent korzystający z zabiegu powinien mieć na sobie: kobiety-strój kąpielowy lub bieliznę bawełnianą, mężczyźni-2 pary spodenek, na dłoniach bawełniane rękawiczki, na nogach wełniane skarpety i buty na grubej podeszwie (drewniaki). Głowa znajduje się poza zasięgiemniskiej temperatury i przez cały czas mamy kontakt z osobą przeprowadzającą zabieg.

kriosauna IMG_7467a

         Aby kuracja odniosła pożądany efekt, a jej rezultaty były odczuwalne przez kilka miesięcy, zabiegi należy powtórzyć co najmniej dziesięć razy. Po takiej serii pacjent jest naładowany pozytywną energią, ma ochotę do życia i pracy. Taki stan utrzymuje się przez co najmniej trzy miesiące. Pełne efekty pozytywnego działania kriosauny, zauważymy po dziesięciu dniach od ostatniego zabiegu.

        Przed zabiegiem powinniśmy zapoznać się z przeciwwskazaniami,a w razie wątpliwości warto również zasięgnąć opinii lekarza.