Sauna na podczerwień

sauna Img_1212       Sauna na promieniowanie podczerwone jest to sauna bez pary, gorącego powietrza i związanych z tym trudności w oddychaniu. Promieniowanie podczerwone to po prostu działanie wiązki świetlnej, która penetruje skórę do głębokości ponad czterech centymetrów i jest z łatwością wchłaniana przez ciało.

      Sauna na podczerwień jest doskonałym substytutem sauny tradycyjnej.Sauny na podczerwień oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, czego efektem jest jędrna, czysta i zdrowa skóra. Działanie oczyszczające sauny na podczerwień jest podobne do działania sauny tradycyjnej. Idea piękna płynącego z wnętrza jest tu jak najbardziej na miejscu, gdyż to właśnie nowa, zdrowa i piękna skóra zastępuje starą, złuszczająca się i zatrutą toksynami skórę. W trakcie korzystania z sauny na promienie podczerwone ciało nagrzewa się i rozszerzają się naczynia krwionośne. Skutkiem tego jest zwiększenie przepływu krwi i lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. Skóra czerwienieje, co oznacza, że bogata w tlen krew dociera do miejsc, gdzie często może jej brakować w wystarczających ilościach. Proces ten powoduje również usunięcie z organizmu dużych ilości toksyn, które zalegają w głębszych warstwach skóry. Wolna od toksyn, zdrowa skóra lepiej się opala i wolniej starzeje.

sauna Img_1205

      Regularne wizyty w saunie mają także pozytywny wpływ na zmniejszenie cellulitisu. Cellulitis to substancja składająca się z tłuszczu, wody i zbędnych resztek, lokalizująca się w fałdach pod skórą. Sauna na podczerwień, powodując intensywne pocenie się, pozwala na pozbycie się części tych niechcianych ,,śmieci” z organizmu. Najlepsze takie efekty można osiągnąć przy regularnym stosowaniu – najlepiej raz-dwa razy w tygodniu.