Rollmasaż

rollmasaz Img_1246       To urządzenie zbudowane z obrotowych, drewnianych rolek umieszczonych na ruchomym bębnie. Celem jego działania jest masaż odpowiednich części ciała w ustalonej chronologii, przez co następuje pobudzenie do działania układu limfatycznego, co powoduje odprowadzenie nadmiaru płynów z organizmu wraz z zalegającymi toksynami. Układ limfatyczny w przeciwieństwie do układu krążenia w którym serce jest „motorem” wprowadzającym wszystko w ruch, nie funkcjonuje sam w sobie, aktywizujemy go za pomocą ruchu mięśni.

       W wiotkich naczyniach chłonka płynie tylko dzięki różnicy ciśnień w organizmie. Dlatego tak łatwo dochodzi do jej zastoju, wystarczy siedzący tryb życia i unikanie gimnastyki. Skutkiem zaburzeń w układzie limfatycznym są nie tylko obrzęki, ale rozstępy, cellulitis, trądzik różowaty, przedwczesne starzenie się skóry.Znaczna grupa chorób narządów wewnętrznych jest również powodowana zaburzeniami krążenia limfy. Celem masażu jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym tj. od naczyń chłonnych włosowatych do ujść żylnych. Osiągalne to jest w sposób mechaniczny poprzez przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych za pomocą ruchu rolek.

Rollmasaż wspomaga więc funkcjonowanie układu limfatycznego powodując:

  • pomniejszenie obwodów masowych części ciała dzięki oswobodzeniu organizmu z nadmiaru płynów,
  • zwiększenie szybkości usuwania z organizmu nagromadzonych toksyn co powoduje witalizację organizmu objawiającą się poprawą samopoczucia.

Skutkiem rollmasażu jest:

  • silne ukrwienie i dotlenienie skóry, która staje się różowa i ciepła, lepiej odżywiona,
  • regeneracja (po kuracji odchudzającej, ciąży) zwiotczałej skóry oraz tkanki łącznej w której pod wpływem zabiegu zostają wyprodukowane nowe elastyczne włókna, dzięki którym skóra staje się napięta i jędrna,
  • redukcja lub całkowite pozbycie się cellulitisu (w zależności od stopnia zaawansowania),
  • podwojenie lub potrojenie przemiany materii w komórkach tłuszczowych przez co następuje szybka ich redukcja,
  • usunięcie miejscowych napięć mięśni spowodowanych stresem i niewygodną pozycją w pracy.

      Masaż znacznie zwiększa dopływ substancji odżywczych do mięśni oraz powoduje przyspieszone usuwanie z mięśni produktów przemiany materii. Wzmaga dopływ tlenu do komórek mięśniowych, przez co zwiększa przemianę tlenową w mięśniach. W związku z tym szybciej usuwane są produkty rozpadu powstające w czasie pracy mięśni. Wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała wpływa korzystnie na pracę serca. Masaż nasila przepływ krwi przez nasze ciało, a tym samym i przez nerki, czego dowodem jest zwiększona ilość moczu.

      Regularny masaż poprawia cyrkulację energii w organizmie, przywraca mu równowagę i witalność, łagodzi bóle oraz zwiększając koncentrację, wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i wygląd. Podczas masażu wydzielają się endorfiny ( hormony szczęścia) i to właśnie one wywołują u nas uczucie zadowolenia i cielesnego dobra.