Sala kardio

kardio_DSC6876      Wyposażona jest w rowery stacjonarne, eliptyczne (orbitreki), bieżnie, na których w bardzo efektywny sposób można dbać o formę. Korzystając ze sprzętów w bezpiecznych i komfortowych warunkach spalamy zbędne kalorie oraz poprawiamy zdrowie.

      Trening kardio, to inaczej mówiąc trening tlenowy, bądź wytrzymałościowy. Może być z powodzeniem wykonywany prawie przez każdą osobę – niezależnie od wieku, płci czy zdolności. W bezpieczny sposób możemy pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, a przy okazji wpłyniemy na poprawę kondycji i dotlenimy nasz organizm. Oprócz tego nasze płuca i serce będą lepiej funkcjonowały.

      Jeżeli chcemy, by wykonywany przez nas trening przyniósł zamierzone efekty w postaci spalenia tkanki tłuszczowej i poprawy zdrowia, powinien być wykonywany minimum trzy razy w tygodniu powyżej 30 minut. W miarę zwiększania poziomu wytrenowania, powinniśmy wydłużać nasz trening lub zwiększać jego intensywność.

      Wprowadzenie systematycznego treningu kardio w tygodniowy plan zajęć, pozwoli cieszyć się zdrowiem i ładną sylwetką na dłużej. To niezwykle skuteczna broń w walce z nadwagą i chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak nadmierny stres, nadciśnienie czy cukrzyca.

kardio Img_1261

      Podczas każdej serii ćwiczeń sercowo-naczyniowych należy skupić się na następujących sprawach:

  • Wykonywać ćwiczenia w swoim własnym tempie, nie kierować się nadmierną ambicją. To, że osoba obok trenująca osiąga pewien poziom nie znaczy, że ty musisz jej dorównać albo być od niej lepszym.
  • Należy pamiętać o rozciąganiu. Giętkie mięśnie wykonują pełniejsze ruchy maksymalizując ilość włókna biorącego w tym ruchu udział. Rozciągając się regularnie łatwiej utrzymać wydolność organizmu na tym samym poziomie -nawet, jeśli nagle przestaniemy ćwiczyć.
  • Krótki, a intensywny trening sercowo-naczyniowy jest bardziej efektywny niż dłuższy, a za to mniej intensywny.